Aktulaności

Znamy już finalistów II edycji programu Lider Animator

2013/08/26

Komisja konkursowa, składająca się z przedstawicieli Ministerstwa Sportu i Turystyki, Zarządu Głównego Szkolnego Związku Sportowego, firmy Coca-Cola Poland Services oraz Fundacji Sport Support, wyłoniła spośród 543 nadesłanych z całej Polski projektów 20 najciekawszych, które mają na celu zachęcać lokalne społeczności do większej aktywności fizycznej. Wybrane projekty zostały tym samym zakwalifikowane do ostatniej fazy programu – Akademii Lidera, w której zostaną poddane finalnej weryfikacji. Animatorzy walczą o granty o wartości od 5 000 zł do 15 000 zł. Środki na granty pochodzą z Fundacji Coca-Cola (The Coca-Cola Fundation).

Autorzy najlepszych 20 projektów, wybranych przez jury konkursu, zostaną zaproszeni do Akademii Lidera, gdzie będą mieć okazje do wymiany doświadczeń z innymi osobami, które realizują w swoich miejscowościach projekty oparte o sport i aktywność fizyczną. Akademia Lidera jest także miejscem, gdzie wybrani animatorzy sportu będę mogli dalej pogłębiać swoją wiedzę, uczestnicząc w specjalnie przygotowanych szkoleniach. Właśnie tam najlepsza 20-tka animatorów osobiście, przed komisją konkursową, zaprezentuje swoje pomysły.

Granty dla najciekawszych projektów zostaną wręczone w październiku podczas I. Ogólnopolskiego Kongresu Animatorów Sportu, będącego nową inicjatywą wpisującą się w strategię rozbudowy działań wspierających osoby podejmujące lokalnie wysiłki na rzecz promocji sportu. Kongres w swoim założeniu będzie prezentował praktyczną stronę promocji aktywności fizycznej w lokalnych społecznościach.

Lista autorów 20 projektów, które zostały zakwalifikowane do Akademii Lidera (kolejność alfabetyczna):

 

Tegoroczna edycja programu Lider Animator zaowocowała wieloma nowatorskimi pomysłami wartymi szerokiego rozpowszechniania, promowania i wsparcia. Ich lektura była dla nas dużą przyjemnością.

Bardzo dziękujemy wszystkim za udział w programie i zapraszamy w przyszłym roku.

 

Zapraszamy na nasz kanał Youtube.

Ta strona używa cookies