Aktulaności

Rusza 6. edycja programu Lider Animator!

2017/05/09

Lider Animator już po raz szósty rusza w Polskę, żeby integrować Polaków poprzez zachęcanie ich do wspólnego i aktywnego spędzania czasu. Ponownie do współpracy zaprosiliśmy najlepszych animatorów życia społecznego w kraju. Tegoroczna edycja programu to cykl ponad 20 lokanych wydarzeń, na które juz teraz zapraszamy! Kalendarz imprez 2017 można znaleźć na lideranimator.pl.

 

Integracja jednym z elementów stymulowania rozwoju społeczności lokalnych

5 lat współpracy z animatorami uświadomiło nam, że imprezy sportowe, które wspólnie realizowaliśmy wnoszą o wiele więcej do społeczności lokalnych niż tylko zachęcanie do aktywnosci fizycznej. Dużo ważniejszym ich aspektem jest integracja, która stanowi niezwykle istotny element stymulowania ich rozwoju. Jak pokazuje nasze doświadczenie, działania mające na celu integrację lokalnych środowisk często dają poczatek procesowi niezwykle pozytywnych zmian, które zachodzą wśród ich mieszkańców. To co niewątpliwie służy integracji to kontakty międzyludzkie, które tworzą się w konsekwencji wspólnych spotkań oraz realizowanych działań. Dlatego tak ważnym elementem integracyjnym są lokalne wydarzenia o charakterze rekreacyjnym, ponieważ tworzą one płaszczyznę do spotkań z innymi ludźmi, poznania ich i nawiązania relacji.

Zjednoczeni wokół sportu

W tegorocznej edycji programu Lider Animator główną ideą, na której chcemy się skupić jest integracja społeczności lokalnych poprzez wspólne, aktywne spędzanie czasu. To niezmiernie ważne aby wartości, jakie towarzyszą idei sportu przekuwać na międzyludzkie relacje. Siła sportu jest niezwykła. Potrafi jednoczyć ludzi bez względu na wiek, status i pochodzenie. Zależy nam, aby czerpać z tej siły i na niej właśnie budować, wzmacniając w ludziach poczucie wspólnoty i cementując ich wzajemne relacje.

Jednak wspieranie i rozwój społeczności lokalnych powinno odbywać się z uwzględnieniem ich potrzeb. Dlatego tak ważni są tutaj lokalni aniamtorzy życia społecznego, którzy dobrze znają swoje środowisko i którzy potrafią przygotować dla niego ofertę dopasowaną do aktualnych oczekiwań.

Poszukiwany, poszukiwana...!

Zapraszamy do współpracy wszystkich lokanych animatorów i działaczy, którzy swoją działalnością wspisują się w założenia programu Lider Animator, i którzy chcieliby podzielić z nami swoją historią, dokonaniami oraz pomysłami. Poszukujemy osób realizujących różnego rodzaju programy zajęć rekreacyjnych, wydarzenia i imprezy o charakterze rodzinnym, które skupione są wokół idei wspólnie spędzonego czasu, wzmacniając tym samym integrację lokalnych społeczności.

Uwaga zmiana!

Wraz ze startem tegorocznej edycji zmieniają się zasady naboru do programu Lider Animator. Program będzie realizowany w formule otwartej, co oznacza, że przez cały rok jego trwania można zgłaszać swoje projekty za pośrednictwem formularza umieszczonego na stronie www.lideranimator.pl. Przesłane zgłoszenia będziemy na bieżąco przeglądać i oceniać. Z autorami najciekawszych z nich skontaktujemy się bezpośrednio. Wyłonione projekty otrzymają wsparcie finansowe i organizacyjne, a sami animatorzy zostaną zaproszeni do Akademii Lidera, gdzie będą mogli skorzystać z pakietu szkoleń niezbędnych w realizacji ich codziennej działalności.

 

Program Lider Animator realizowany jest od 2012 roku przez Fundacje Aktywności Fizycznej i Zdrowia Sport Support . W ciągu dotychczasowych pięciu edycji wsparł on ponad 100 projektów z całej Polski na łączną wartość blisko półtora miliona złotych, przyciagając na wydarzenia ponad 300 000 osób.

Partnerami programu są Minsterstwo Sportu i Turystyki oraz firma Coca-Cola.

Zapraszamy na nasz kanał Youtube.

Ta strona używa cookies