Aktulaności

Zapraszamy do udziału w 8. Mistrzostwach Smoczych Łodzi

2016/05/17

W ramach akcji „Lider Animator-Obudź Swoje Ciało!”, już w sobotę 4 czerwca w Poznaniu odbędą się 8. Mistrzostwa Smoczych Łodzi, będące jedną z cyklu 30 imprez organizowanych w tym roku we współpracy ze zwycięzcami programu grantowego Lider Animator-Obudź Swoje Ciało, na którą serdecznie Was zapraszamy!

Mistrzostwa Szkół w wyścigach smoczych łodzi Dragony 2016

oraz II Poznań Canoe Challenge

4 czerwca 2016 r. w godz. 9.00 – 16.00

Tor Regatowy Malta, Poznań  

Na torze regatowym Malta w Poznaniu ruszają Poznańskie Dragony 2016, czyli 8. edycja szkolnych Mistrzostw Smoczych Łodzi oraz 2. Poznań Canoe Challenge – wyścig, w którym na kajakach turystycznych zmierzą się amatorzy.

Mistrzostwa Smoczych Łodzi „Poznańskie Dragony 2016” to wydarzenie propagujące wodne dyscypliny sportowe wśród młodych ludzi. W zawodach startują uczniowie szkół podstawowych i gimnazjalnych. Dotychczas we wszystkich edycjach wzięło udział blisko 3 tysiące osób z całej Polski. W tegorocznej edycji wystartuje 40 osad, czyli ponad 450 dzieci.

2. Poznań Canoe Challenge – to Mistrzostwa w kajakarstwie turystycznym skierowane dla amatorów. Uczestnicy będą mieli do pokonania pięć okrążeń o łącznej długości 6 km. Osady mogą być dobrane dowolnie – nie ma podziału na wiek i płeć.

Na starcie stanie jednocześnie 160 osób - 80 dwuosobowych kajaków z amatorami sportów wodnych na pokładzie. Zasady wyścigu są proste – każda zdublowana osada odpada a zwycięzcy stają na podium!

Czerwcowa impreza na Malcie w Poznaniu to świetny sposób na spędzenie wolnego czasu na świeżym powietrzu. Impreza przeznaczona jest dla wszystkich sympatyków sportu. To możliwość zobaczenia pełnych emocji zmagań sportowców amatorów, na które GORĄCO ZAPRASZAMY!

Imprezę wspiera program Lider Animator – Obudź Swoje Ciało, którego organizatorem jest Sport Support w partnerstwie z firmą Coca-Cola.

 

Zapraszamy na nasz kanał Youtube.

Ta strona używa cookies