Aktulaności

Zapraszamy do udziału w 2. Dynowskiej ZaDyszce

2016/05/04

W ramach akcji „Lider Animator-Obudź Swoje Ciało!”, już w sobotę 14 maja odbędzie się 2. Dynowska ZaDyszka, czyli jedna z największych imprez biegowych w powiecie rzeszowskim oraz jedna z cyklu 30 imprez organizowanych w tym roku we współpracy ze zwycięzcami programu grantowego Lider Animator-Obudź Swoje Ciało, na którą serdecznie Was zapraszamy!

Dynowska ZaDyszka to prawdziwy festiwal sportu dla wszystkich. W tym roku organizatorzy imprezy, poza biegiem głównym na dystansie 10 km, zaplanowali także bieg dla młodzieży na dystansie 3 km oraz bieg dla dzieci na dystansie 900 metrów. W trakcie trwania całej imprezy wszyscy chętni będą mogli także zatańczyć Zumbę.

Dynowska ZaDyszka, nie jest zwykłym biegiem na 10 km. Trasa biegu prowadzi najpiękniejszymi zakątkami Dynowa. Startuje w Dolinie Sanu, mija stację ponad 110-letniej kolejki wąskotorowej, następnie prowadzi w kierunku miasta, by potem odbijać w kierunku najwyższych wzniesień miasta, z których biegacze będą mogli podziwiać Dolinę Sanu oraz malownicze tereny Pogórza Dynowskiego. Ostatnie dwa kilometry wynagrodzą uczestnikom trudy trasy. Czeka ich blisko dwukilometrowy zbieg, który zakończy się na mecie.

Organizatorzy przewidują, że w tym roku, podczas trwania 2 Dynowskiej ZaDyszki wraz z imprezami towarzyszącymi uda się zachęcić do aktywności ruchowej 600 osób, co na miasteczko, którego liczba mieszkańców przekracza nieco ponad 6000 osób będzie wspaniałym osiągnięciem.

Dynowska ZaDyszka to jedna z największych imprez biegowych w powiecie rzeszowskim. Bieg w ubiegłym roku został nominowany do Biegowego Wydarzenia Roku 2015 – gdzie spośród ponad 150 nominowanych wydarzeń z całej Polski znalazł się na 21 miejscu.

Imprezę wspiera program Lider Animator – Obudź Swoje Ciało, którego organizatorem jest Sport Support w partnerstwie z firmą Coca-Cola.

Zapraszamy na nasz kanał Youtube.

Ta strona używa cookies