Aktulaności

Najlepsi tegoroczni animatorzy sportu nagrodzeni!

2015/12/01

3. Ogólnopolski Kongres Animatorów Sportu zakończył trzecią już edycję programu Lider Animator skierowanego do lokalnych animatorów aktywności fizycznej.

27 listopada br. w Centrum Olimpijskim w Warszawie odbył się trzeci Ogólnopolski Kongres Animatorów Sportu, który był zwieńczeniem tegorocznej, czwartej już z kolei edycji programu grantowego, Lider Animator-Obudź Swoje Ciało. Gośćmi specjalnymi kongresu byli Witold Bańka, Minister Sportu i Turystyki oraz Czesław Lang, dyrektor generalny Tour de Pologne. Podczas Kongresu nagrodzono grantami finansowymi 20 lokalnych projektów z całego kraju zachęcających Polaków do większej aktywności fizycznej oraz wręczono dodatkowo 10 wyróżnień. Środki na granty dla najlepszych animatorów pochodzą z Fundacji Coca-Cola (The Coca-Cola Foundation), która w tym roku po raz kolejny przeznaczyła ponad ćwierć miliona złotych na wsparcie lokalnych inicjatyw sportowych w naszym kraju.

Ogólnopolski Kongres Animatorów Sportu, po raz kolejny przyciągnął ludzi, którym aktywność fizyczna Polaków leży na sercu, w tym najlepszych animatorów sportu z całego kraju.

Wśród tematów poruszanych na tegorocznym Kongresie znalazły się między innymi wnioski z raportu „Koszty ekonomiczne braku aktywności fizycznej w Europie” zrealizowanego dla Międzynarodowego Stowarzyszenia Sportu i Kultury ISCA oraz rekomendacje dla niezbędnych do podjęcia w tym obszarze działań. Nie zabrakło także praktycznej wiedzy oraz dawki ruchu – uczestnicy kongresu mogli wziąć udział w warsztatach poświęconych przygotowaniu funkcjonalnemu oraz profilaktyce w sporcie poprowadzonych przez najlepszych specjalistów zajmujących się medycyną sportową w Polsce.

Jednak głównym punktem piątkowego spotkania były prezentacje najlepszych lokalnych praktyk – Gala Liderów, czyli uroczyste wręczenie grantów finansowych 30 laureatom programu Lider Animator-Obudź Swoje Ciało 2015.

To była wyjątkowa edycja kongresu, który stał się ukoronowaniem całorocznej bardzo intensywnej pracy fundacji Sport Support i animatorów sportu. Udało nam się zrealizować wspólnie mnóstwo wspaniałych imprez, w których uczestniczyło tysiące Polaków. Ilość osób na tych wydarzeniach pokazuje, że ludzie chcą się ruszać; brakuje im jedynie motywacji, impulsu, czasami pomysłu na to jak mogliby swoją energię zagospodarować - mówi Dorota Kuligowska, Przewodnicząca Rady Fundacji Aktywności Fizycznej i Zdrowia „Sport Support”, organizator kongresu. I tu z pomocą przychodzą animatorzy sportu, którzy mają pomysły, energię i determinację do robienia rzeczy niezwykłych, do których angażują rzeszę osób w różnym wieku. To dla nas olbrzymi zaszczyt gościć ich wszystkich razem na corocznym kongresie. – dodała.

Partnerem kongresu było Ministerstwo Sportu i Turystyki. Minister Witold Bańka podziękował animatorom sportu za ich wkład w promocje ruchu oraz podkreślił ich rolę w aktywizowaniu polskiego społeczeństwa: „...Nie ma sportu wyczynowego bez sportu dzieci i młodzieży na wysokim poziomie. Wy swoją postawą, swoimi działaniami, tymi małymi i tymi na większą skalę, kształtujecie sport, dzieci i młodzież. (...) Jesteście esencją sportu. Jesteście kwintesencją sportu. Dlatego chciałbym Was prosić, abyście nie poprzestawali i dalej działali na rzecz sportu powszechnego.”

Program Lider Animator-Obudź Swoje Ciało skierowany jest do lokalnych animatorów organizujących różnego rodzaju zajęcia rekreacyjne, programy szkolne i imprezy sportowe oparte na aktywności fizycznej. Program nagradza najciekawsze projekty, które mają na celu zachęcać lokalne społeczności do aktywnego życia. Autorzy najciekawszych pomysłów na organizacje zajęć sportowych walczyli o granty finansowe o wartości od 5 000 zł do 15 000 zł. Program Lider Animator-Obudź Swoje Ciało oferuje także wsparcie merytoryczne - zaproszenie do Akademii Lidera. Akademia Lidera jest okazją do wymiany doświadczeń i pogłębienia wiedzy dzięki specjalnie przygotowanym szkoleniom, które wzbogacają wiedzę animatorów oraz wyposażają ich w narzędzia ułatwiające realizację podejmowanych przez nich na co dzień działań.

Organizatorem programu Lider Animator-Obudź Swoje Ciało jest Fundacja Aktywności Fizycznej i Zdrowia „Sport Support”. Partnerami programu są Fundacja Coca-Cola w Atlancie, Rehasport Clinic, TB Polska oraz Szkolny Związek Sportowy. Patronat honorowy nad przedsięwzięciem objął Minister Sportu i Turystyki.

 

 

Zapraszamy na nasz kanał Youtube.

Ta strona używa cookies