Aktulaności

Dlaczego warto wziąć udział w programie Lider Animator?

2015/08/12

Lider Animator-Obudź Swoje Ciało to program propagujący aktywność fizyczną wśród lokalnych społeczności. Realizowany przez Fundację Sport Support, wspieraną przez Fundację Coca-Coli w Atlancie oraz Ministerstwo Sportu i Turystyki, w ciągu trzech edycji wsparł blisko 80 projektów z całej Polski, pomagając nagrodzonym animatorom sportu sumą o łącznej wartości ponad 700 000 złotych. Dzięki temu udało się aktywować do ruchu blisko 180 000 osób. Najwyższy czas, aby rozpocząć kolejną odsłonę, zrealizować kolejne znakomite projekty i zachęcić do uprawiania sportu kolejne osoby. A dlaczego warto zgłosić swój projekt? Oto pełna lista powodów. 

 

Grant finansowy

Dzięki wsparciu Fundacji Coca-Cola (The Coca-Cola Foundation), która przeznacza środki na granty, Fundacja Sport Support jest w stanie po raz kolejny przekazać animatorom z całej Polski łącznie 250 000 złotych. Najlepsze projekty są wspierane zastrzykiem finansowym o wartości od 5 000 do 15 000 złotych. Jak podkreśla Dariusz Śladowski, organizator Mini Maratonu MTB Jesień w Mieście Cudów oraz podwójny laureat programu Lider Animator-Obudź Swoje Ciało, otrzymane sumy mogą mieć niebagatelne znacznie: 15 000 złotych to budżet na cały rok dla naszego klubu kolarskiego. Dla mnie to duża kwota, szczególnie w perspektywie niewielkiej miejscowości, jaką reprezentuję. Jego zdanie podziela inny podwójny laureat, Marcin Myszkowski, organizator coraz bardziej rozpoznawalnych imprez spod znaku Nightskatingu: Dzięki grantom, jakie zostały mi przyznane, mogłem rozwinąć swoją działalność. Kiedy pojawił się pierwszy grant, wszystko poszło do przodu. Bez tego, to, co tworzę dzisiaj, pewnie by nie istniało.

 

Potężny zastrzyk wiedzy

Jednak program Lider Animator-Obudź Swoje Ciało to nie tylko grant finansowy. To także Akademia Lidera, do której zapraszani są autorzy najlepszych projektów podczas każdej z edycji. Akademia jest dla nich ostatnim etapem weryfikacji projektów, a także możliwością zdobycia nieocenionej wiedzy, wynikającej zarówno z wymiany doświadczeń pomiędzy uczestnikami, jak i specjalnie przygotowanych szkoleń przez organizatorów. Podczas akademii Lider Animatora można zapoznać się z wiedzą, której nie zdobędzie sią na żadnych studiach – mówi Maciej Młodzik, organizator dość nietypowych wyścigów Smoczych Łodzi. Dariusz Śladowski dodaje zaś, że Akademia łączy w sobie element szkoleniowy, integracyjny oraz motywacyjny: To ogromna dawka wiedzy dotyczącej organizacji imprez, jak i form treningu i nauczania. Wszystkie przekazywane treści są idealnie dobrane. Podawane informacje są bardzo krzepiące, a to, czego się dowiedziałem dzięki programowi, znajduje cały czas odzwierciedlenie w mojej pracy.

 

Inspirujące znajomości

Akademia Lidera to rzecz, którą człowiek przeżywa i zapamiętuje do końca życia, podobnie chyba jak małżeństwo. Niesamowita przygoda. Ludzi, którzy tworzą ten program już po pierwszym spotkaniu określałem jako moich przyjaciół – tak spotkanie z innymi uczestnikami i organizatorami wspomina Dariusz Śladowski. W podobnym tonie wypowiada się Kamil Zbietka, integrujący lokalne społeczności poprzez siatkówkę i jazdę na rowerach: Przyjechaliśmy na Akademię nie znając się, a po dwóch dniach spędzonych razem, żegnaliśmy się jak przyjaciele – uściski, życzenie sobie powodzenia. Ludzie którzy nie znali się wcześniej, wymieniając się doświadczeniami, pomagali sobie nawzajem całkowicie bezinteresownie, dzięki czemu też tworzyły się nowe pomysły w głowie. Wszyscy uczestnicy poprzednich edycji zgodnie podkreślają, że otrzymanie grantu finansowego jest ważne, lecz to spotkanie z innymi osobami najbardziej inspiruje ich do działania i poszerza horyzonty. To, jak mówi Marcin Myszkowski, wspaniała okazja do wymiany pomysłów: Dzięki programowi Lider Animator można poznać podobne osoby, wpadać z nimi na wspólne pomysły i działać jeszcze prężniej. Do dziś z wieloma osobami mam dobry kontakt. Zdanie kolegów z Akademii podziela Maciej Młodzik: Nagroda finansowa jest tak naprawdę wisienką na torcie. Warto wziąć udział w programie Lider Animator głównie dlatego, aby spotkać się ludźmi z całej Polski, którzy mają swoje sportowe pasje, rozmawiać z nimi, wymieniać się doświadczeniami i podpatrywać jak organizują swoje wydarzenia.

 

Prestiż

Zastrzyk finansowy, nieprzeciętna wiedza i spotkanie z ludźmi, którzy rozwijają światopogląd, motywując do dalszego działania to podstawowe wartości, którymi można określić program Lider Animator-Obudź Swoje Ciało. Do tego warto dołożyć też coraz większe zainteresowanie mediów i rosnący z edycji na edycję prestiż. Dzięki temu, nagradzane projekty zyskują dużą wartość medialną i możliwość dotarcia do znacznie szerszego grona odbiorców. Fundacja Sport Support, wspierana przez firmę Coca-Cola, która jest najstarszym korporacyjnym sponsorem sportu na świecie, w ramach trzech dotychczasowych edycji programu wsparła blisko 80 projektów, sprawiając jednocześnie, że około 180 000 Polaków w różnym wieku ruszyło się z kanapy na rzecz zdrowego ruchu. Taka postawa została nagrodzona w 2014 roku podczas corocznej Gali Mistrzów Sportu, organizowanej przez Przegląd Sportowy i Telewizję Polską, tytułem „Czempiona roku”. Jeszcze w 2013 roku program Lider Animator został wyróżniony w kategorii projektów CSR, jako unikatowa inicjatywa propagująca i upowszechniają kulturę i aktywność fizyczną wśród lokalnych społeczności podczas finału XXIV edycji Medalu Europejskiego.

 

Szansa dla każdego

Aby zdobyć grant, doświadczenie i ogromną satysfakcję, trzeba mieć przede wszystkim pomysł. Program jest skierowany do każdego, kto prowadzi i organizuje zajęcia oparte na aktywności fizycznej – nauczycieli wychowania fizycznego, instruktorów sportu, trenerów czy animatorów czasu wolnego. Jak podkreśla Dariusz Śladowski: Szansę na otrzymanie grantu i realizację projektu ma każdy. Wbrew powszechnej opinii, nie trzeba pochodzić z wielkiego miasta. Nie ważne, czy działasz w klubie, stowarzyszeniu, szkółce czy fundacji i jaką dyscyplinę sportu chcesz wspierać – tutaj liczy się przede wszystkim pomysłowość, pasja i zaangażowanie. Wygrani nie są przypadkowymi osobami. To ludzie z wielką pasją, którzy mają gotowe pomysły i od zaraz są je w stanie realizować – mówi Marcin Myszkowski.

 

Jeśli spełniasz wszystkie te warunki i chciałbyś dołączyć do animatorów sportu, którzy zostali nagrodzeni w trzech poprzednich edycjach, nie czekaj ani chwili i zarejestruj swój projekt pod adresem: http://lideranimator.pl/program. Podziel się z nami swoją pasją! 

Zapraszamy na nasz kanał Youtube.

Ta strona używa cookies