Aktulaności

Wyścigi Smoczych Łodzi w Poznaniu

2015/07/03

Energia, uśmiech, rywalizacja. Tymi słowami opisać można zakończoną już VII edycję Mistrzostw Szkół w Smoczych łodziach „Dragony 2015”. W sobotę 13 czerwca tor regatowy Malta w Poznaniu zgromadził nie tylko rzeszę uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych, ale również sympatyków kajaków, którzy zmierzyli się w pierwszej edycji zawodów Poznań Canoe Challenge.

W Mistrzostwach Szkół Smoczych Łodzi organizowanych przy wsparciu programu Lider Animator-Obudź Swoje Ciało wystartowało łącznie 32 osad – około 400 dzieci. Niemniej liczna była również lista startowa I Poznań Canoe Challenge, w której na linii startu stanęło ostatecznie 96 osób – 48 dwuosobowych kajaków z amatorami sportów wodnych na pokładzie.

Wśród gości obecny był także Grzegorz Nowak, brązowy medalista igrzysk w Moskwie oraz Izabela Dylewska 2 krotna brązowa medalistka IO (Seul, Barcelona).

Impreza po raz kolejny miała wymiar nie tylko polski, ale również międzynarodowy. Na specjalne zaproszenie w sobotnich zmaganiach udział wzięły załogi z miast partnerskich Poznania: Brno (Czechy), Hanover (Niemcy), Bratysława (Słowacja) i Gyor (Węgry).

Impreza zorganizowana była w ramach  programu  Lider Animator-Obudź Swoje Ciało, realizowanego od czterech lat przez fundacje Sport Support we wspólpracy z firmą Coca-Cola, która od lat angażuje się w promocję sportu i aktywności fizycznej.

Honorowy Patronat nad wydarzeniem objął Prezydent Miasta Poznania.

Zobacz zdjęcia z imprezy

Filmy

Zapraszamy na nasz kanał Youtube.

Ta strona używa cookies