Aktulaności

II Kids Run - Ruch od najmłodszych lat

2015/05/27

Ponad 95% polskich dzieci ogląda telewizję codziennie, z czego ok. 60% nawet przez kilka godzin dziennie*. Podobnie z czasem spędzanym przed ekranem komputera czy tabletu. A co z czasem spędzanym aktywnie? Poza domem, na podwórku, na boisku, na świeżym powietrzu z rówieśnikami? 

W ramach  działań grupy Night Runners zachęcających najmłodszych do wyjścia z domów i aktywności fizycznej w świetnej i koleżeńskiej atmosferze, 23 maja na poznańskim Stadionie MOS odbyła się 2 edycja Kids Run. 

Blisko 450 dzieci wystartowało w biegach na dystansach od 100 do 800 metrów. Najmłodsi sportowcy mieli niecały rok, a Kids Run to ich pierwszy kontakt ze sportem. W trakcie całego popołudnia dzieci mogły skorzystać z szeregu sportowych atrakcji takich jak skok w dal, pchnięcie kulą, warsztaty tenisowe, nauka rzucania dyskiem frisbee oraz szereg gier i zabaw ruchowych.

Na każdego z uczestników czekał pamiątkowy medal a najlepsi zostali udekorowani na podium.

Impreza zorganizowana była w ramach  programu  Lider Animator-Obudź Swoje Ciało, realizowanego od czterech lat przez fundacje Sport Support we wspólpracy z firmą Coca-Cola, która od lat angażuje się w promocję sportu i aktywności fizycznej.

 

Fot. Fotografia Tomasz Szwajkowski

 

Fot. Fotografia Tomasz Szwajkowski

 

Fot. Piotr Oleszak

 

 

 

Zapraszamy na nasz kanał Youtube.

Ta strona używa cookies