Aktulaności

7. Bieg Częstochowski

2015/04/14

Blisko 1100 osób wzięło udział w 7. Biegu Częstochowskim, który odbył się w minioną sobotę.

W ramach akcji „Lider Animator. Obudź swoje ciało”, w sobotę 11 kwietnia w Częstochowie odbyła się kolejna z cyklu imprez organizowanych we współpracy ze zwycięzcami programu grantowego Lider Animator.

Na 10 km trasie 7. Biegu Częstochowskiego stawiło się blisko 1100 osób, amatorów aktywności fizycznej na świeżym powietrzu. Trasa tegorocznego biegu tradycyjnie już została wyznaczona wokół słynnego klasztoru Jasnogórskiego – było więc bardzo malowniczo, ale też wymagająco ze względu na sporą ilość podbiegów.

Nie zraziło to jednak nikogo, a wśród biegnących można było zobaczyć prawdziwy przekrój naszego społeczeństwa - od mam pchających przed sobą wózek z małym dzieckiem, nastolatków, aż po seniorów. To była wielka przyjemność móc obserwować wszystkich aktywnie spędzających sobotnie popołudnie.

Cudowna słoneczna pogoda przyciągnęła tego dnia pod jasnogórski klasztor nie tylko pasjonatów biegania, chcących zmierzyć się z trasą i z samym sobą, ale także rzesze kibiców, którzy dopingowali biegnących tworząc wspaniałą sportową atmosferę.

Częstochowski bieg idealnie wpisuję się w ideę programu Lider Animator-Obudź Swoje Ciało. Tego rodzaju wydarzenia przyciągają mieszkańców zachęcając ich do ruchu, a poza tym, poprzez sport, promują swoje miasta.

Zapraszamy na nasz kanał Youtube.

Ta strona używa cookies