Aktulaności

Artykuł w dzienniku Metro cz. 2

2015/03/20

W wersji internetowej dziennika METRO ukazał się również wywiad z Dariuszem Śladowskim - nauczycielem WF, jednym z Liderów Animatorów. Oto jego treść:

DARIUSZ ŚLADOWSKI - NAUCZYCIEL WF-U W BARDO W WOJ. DOLNOŚLĄSKIM - JEDEN Z LIDERÓW ANIMATORÓW

30 lat pracy i spotkało mnie coś niezwykłego, coś co siłą rzeczy zmusza do bardzo głębokiej refleksji. Wydaje mi się, że jestem młodszy o kilkanaście lat i mało tego: mam wrażenie, że moja praca nabiera nowego charakteru. Poznałem nowych, fantastycznych ludzi, w których  jest mnóstwo pasji i niesamowitych pomysłów. 

Na współczesnym rynku liczba wszelkiego rodzaju ofert szkoleniowych, konkursowych jest niewątpliwie olbrzymia. W gąszczu tych propozycji znaleźć coś, co spełni oczekiwania w stu procentach nie jest łatwe. Nigdy bym nie przypuszczał, że jedno ogłoszenie o programie Lider Animator przeczytane na stronie internetowej SZS Dolny Śląsk tak znacząco  wpłynie na moje życie. Dlaczego właśnie to ogłoszenie? Myślę, że istota leżała w prostocie treści „opisz krótko swoją imprezę, przygotuj krótką prezentację…” I pojawiło się to światełko nadziei, że może wreszcie inicjatywa, która oprze się na zaufaniu do działaczy, że o sukcesie nie będzie decydował stos dokumentacji, wkładów własnych, poręczeń itd.,  tylko to, do czego się tak naprawdę nadajemy i do czego jesteśmy przygotowani – praca, pomysł i realizacja. Trafiłem w dziesiątkę!

Dwukrotny udział w Programie Lider Animator „Obudź swoje ciało” to kilka wyjątkowo wartościowych szkoleń, prowadzonych przez fantastycznych znawców tematyki, poznanie nowych trendów w wychowaniu fizycznym, nowych przyborów treningowych i sposobów ich praktycznego wykorzystania. Spotkanie z Olimpijczykiem Kajetanem Broniewskim i jego motywujące opowieści na każdym uczestniku pozostawią energetyzujące wrażenie. To także grant finansowy. Dla mnie był ważny przed pierwszym udziałem w Akademii Lidera w Piszu. Ale w drodze powrotnej już marzyłem, żeby w roku następnym znowu się znaleźć w gronie wyróżnionych. I wtedy nie myślałem już o aspekcie finansowym programu, ale o ponownym spotkaniu z niesamowitymi ludźmi.

Sposób docenienia i wręczania grantów laureatom programu, podczas specjalnie organizowanego Kongresu Animatorów w Centrum Olimpijskim, z całą pewnością pozostanie w pamięci nas wszystkich.

 Udział przedstawicieli Programu Lider Animator w mojej lokalnej imprezie Mini Maraton MTB Jesień w Mieście Cudów był jednym z najważniejszych wydarzeń w krótkiej historii działalności naszego stowarzyszenia. Pomoc organizacyjna, szkoleniowa, medialna, materiałowa i reklamowa ze strony fundacji są do dnia dzisiejszego nie do przecenienia.

Program Lider Animator to idea, która mnie autentycznie przebudziła. Jeszcze niedawno myślałem po cichu o emeryturze, a dziś…? Dziś jestem nauczycielem jeszcze bardziej twórczym i poszukującym. I mam marzenia: chcę uczestniczyć z Tomkiem w Nighskaitngu w Warszawie, zatańczyć na największym maratonie zumby u Mariki, zorganizować warsztaty rolkarskie dla naszej młodzieży wspólnie z Bartkiem i Marcinem, pobiegać z dużą grupą mieszkańców nocą po naszym Mieście Cudów, zagrać w kosza z Kacprem i zdobyć 76 punktów. Jaka jest średnia życia polskiego wuefisty? Czy są takie badania? Bo jeszcze chciałbym zaliczyć wszystkie piątki w Koszalinie, pobiegać w Ostródzie, w Częstochowie też przecież wypada. A siatkówka w Jurze Krakowsko-Częstochowskiej, nordic walking z Krysią w Kolbuszowej?  Przynajmniej u Marka w Kościelisku już byłem!

My mamy swoje pomysły na krzewienie aktywności fizycznej wśród naszej lokalnej społeczności. Główni organizatorzy Programu Lider Animator „Obudź swoje ciało” mają pomysł, aby rokrocznie grupa takich ludzi jak my mogła się spotkać na Akademii Lidera. Za ideę, zmysł organizacyjny i prawdziwą przyjaźń serdeczne słowa podziękowania dla Doroty i Roberta Kuligowskich. Tak Trzymać!

Zapraszamy na nasz kanał Youtube.

Ta strona używa cookies