Aktulaności

Wyścig Przełajowy CX Katowice

2015/01/06

Lider Animator-Obudź Swoje Ciało otworzył bardzo aktywnie nowy, 2015 rok!

W ramach akcji Lider Animator-Obudź swoje ciało, w sobotę 3 stycznia odbyła się pierwsza w tym roku impreza organizowana we współpracy ze zwycięzcami programu grantowego Lider Animator. II Ogólnopolski Wyścig Przełajowy CX Katowice przyciągnął ponad 200 zawodników. Noworoczne spotkanie w Dolinie 3 Stawów w Katowicach było dla wielu jego uczestników rozgrzewką i okazją do sprawdzenia swojej formy przed zbliżającymi się Mistrzostwami Polski w Kolarstwie Przełajowym. Nikogo nie zraził przenikliwy styczniowy chłód oraz błoto na trasie, które czyniło rywalizację sportowców trudniejszą, ale i ciekawszą. W tym roku oprócz zawodów dla kolarzy licencjonowanych zorganizowany został także wyścig OPEN dla amatorów. Organizatorzy zadbali także o najmłodszych, dla których przeprowadzono krótkie zawody biegowe.

Poza emocjami jakie dawały wszystkim zmagania kolarskie, organizatorzy przygotowali także o wiele atrakcji dla kibiców, których także nie zabrakło. Największym zainteresowaniem cieszyły się pokazy psów ratowniczych oraz szkolenia w zakresie pierwszej pomocy, zorganizowane dzięki współpracy Stowarzyszenia Sport Pełen Pasji oraz Polish Working Dog Foundation.

O dobrą atmosferę w trakcie zawodów zadbali jedyni w swoim rodzaju spikerzy, czyli Tomasz Musioł oraz Irek Bieleninik.

Mamy nadzieję, że Ogólnopolski Wyścig Przełajowy CX Katowice na stałe wpisze się do kalendarza PZKolu. Gratulujemy wszystkim uczestnikom, a kibicom dziękujemy za cudowny doping!

Zapraszamy na nasz kanał Youtube.

Ta strona używa cookies