Aktulaności

Wybiegaj sprawność z Januszem

2014/10/27

W ramach akcji Lider Animator. Obudź swoje ciało”, w niedzielę 12 października w Warszawie, odbyła się kolejna z cyklu imprez organizowanych we współpracy ze zwycięzcami programu grantowego Lider Animator.

Impreza zorganizowana pod hasłem „Wybiegaj Sprawność” stała się prawdziwie rodzinnym wydarzeniem o charakterze sportowym, którego celem było zebranie środków na zakup wózków inwalidzkich dla niepełnosprawnych dzieci oraz sprzętu do rehabilitacji dla Ośrodka Rehablitacyjnego byłych Olimpijczyków i Paraolimpijczyków.

Głównym punktem programu był bieg charytatywny na dystansie 5 km, w którym wzięła udział m. in. Joanna Jóźwik i Artur Kuciapski, medaliści ostatnich Mistrzostw Europy w biegu na 800 metrów.

Poza biegiem na 5 km uczestnicy imprezy mogli także zmierzyć się na dystansie 3 km w Nordic Walking. Przygotowano również konkurencje dla najmłodszych – dzieci ścigały się na dystansach od 200 m do 2,5 km w zależności do wieku.

Konkurencjom towarzyszyły porady ekspertów z zakresu medycyny sportowej, którzy także przygotowali dla wszystkich rozgrzewkę przed startami.

Aktywna październikowa niedziela z akcją Wybiegaj Sprawność oraz Lider Animator.Obudź Swoje Ciało przyciągnęła blisko 1000 osób w różnym wieku.

Janusz Bukowski jest laureatem pierwszej i tegorocznej edycji programu Lider Animator Obudź Swoje Ciało. Jest założycielem stowarzyszenia „Dać siebie innym”, które poprzez angażowanie ludzi do aktywności fizycznej pomaga innym potrzebującym.

Filmy

Zapraszamy na nasz kanał Youtube.

Ta strona używa cookies