Aktulaności

Jesienny Festiwal Rowerowy w Bardo

2014/09/20

W ramach akcji „Lider Animator. Obudź swoje ciało!”, w niedziele 14 września odbyła się kolejna z cyklu imprez organizowanych we współpracy ze zwycięzcami programu grantowego Lider Animator.

Jesienny Festiwal Rowerowy w Bardo na Dolnym Śląsku przyciągnął ponad 1000 osób – tych, którzy próbowali swoich sił w wyścigach rowerowych, ale także osoby które chciały aktywnie spędzić swój wolny czas na świeżym powietrzu korzystając na przykład z zajęć prowadzonych przez fizjoterapetów.

Uczestnicy niedzielnej imprezy mogli zmierzyć się na czterech trasach, które stopniem trudności i długości dostosowane były do poszczególnych grup wiekowych.

Najmłodsi walczyli o zwycięztwo na dystansie 400 m, młodzież na dystansie 5 i 10 km, natomiast dla najstarszych została przygotowana trasa o długosci 32 km. Trasy miały charakter górski z licznymi podjazdami i zjazdami. Dodatkowym utrudnieniem dla uczestników wszystkich wyscigów była deszczowa pogoda, która spowodowała, że zawodnicy dodatkowo musieli zmierzyć się z wszechobecnym błotem.

Jednak atmosferę imprezy przez cały czas podgrzewał niezastąpiony Irek Bieleninik, który towarzyszył nam przez cały czas jej trwania. Orzeźwienie dla uczestników wydarzenia zapewniły woda Kropla Beskidu oraz zespoły samplingowe, które częstowały małymi puszkami Coca-Cola Regular i Coca-Cola Zero.

Filmy

Zapraszamy na nasz kanał Youtube.

Ta strona używa cookies