Aktulaności

Rekord Guinnessa pobity!

2014/06/24

4013 osób przejechało w czwartek 19 czerwca ulicami Warszawy w ramach nocnego przejazdu na rolkach – Nightskating Warszawa. To jak do tej pory największy przejazd tego typu świecie. Tym samym organizatorzy Nightskating Warszawa wraz z rzeszą rolkarzy wpisali się do Księgi Rekordów Guinnessa bijąc poprzedni rekord z Paryża z 2008 roku, gdzie w nocnym przejeździe na rolkach wzięło udział 1188 osób.

Nad sprawnym przebiegiem przejazdu czuwało Warszawskie Stowarzyszenie Rolkarskie POLSKATER wraz z organizatorami programu „Lider Animator. Obudź swoje ciało!”. W czwartek, 19 czerwca o godzinie 20:30 przy dźwiękach muzyki, kilka tysięcy entuzjastów rolek wyruszyło spod pomnika Mikolaja Kopernika na Krakowskim Przedmiesciu na trasę nocnego przejazdu ulicami miasta. Cykliczne, nocne przejazdy już na stałe zagościły w naszych miastach, czwartkowe spotkanie było piątym w tym roku.

Nightskating, czyli nocne przejazdy na rolkach ulicami miast zostały zapoczątkowane pod koniec lat 90-tych w Stanach Zjednoczonych, skąd powędrował do Europy, gdzie zadomowił się na dobre. Na spotkania miłośników rolek nad Sekwaną regularnie przychodziło ponad 1000 osób, co do czwartku 19 czerwca, było rekordem Guinnessa. Olbrzymia popularność tej aktywności na świecie ma swoje odzwierciedlenie także w naszym kraju, gdzie na Nightskatingowych imprezach spotykamy się od 2010 roku. W cztery lata możemy powiedzieć o prawdziwym boom na rolki. Liczby mówią same za siebie, na ostatnich przejazdach Nightskating Warszawa regularnie pojawia się po kilka tysięcy osób, co stawia rolki w gronie najpopularniejszych sportów w Polsce.

Niesamowita atmosfera i radość bijąca od morza rolkarzy przemierzających stolicę kilkukrotnie w ciągu roku jest żywą reklamą Nightskatingu i sprawia, że liczba uczestników rośnie z każdą kolejną edycją.

Obudźcie swoje ciało i weźcie udział w kolejnym Nightskatingu. Szczegóły dotyczące rolkowych przejazdów juz wkrótce na naszej stronie oraz na https://www.facebook.com/LiderAnimator oraz na https://www.facebook.com/Nightskating.Warszawa Filmy

Zapraszamy na nasz kanał Youtube.

Ta strona używa cookies