Aktulaności

Nightskating w Piasecznie

2013/05/25

Uczestnicy spotkali się o godz. 19:30 na Rynku, by o 20:00 ruszyć rekreacyjnym tempem na ok. godzinną przejażdżkę. W czasie zbiórki odbyły są konkursy oraz pokazy sportów wrotkarskich.

Imprezy tego typu odbywają się na całym świecie i są świetną okazją, aby w miłej atmosferze, przy dźwiękach rozgrzewającej muzyki zawierać nowe znajomości i czerpać radość ze wspólnej jazdy na rolkach.

Żeby wziąć udział w przejeździe wystarczą chęci oraz podstawowe umiejętności jazdy na rolkach i hamowania. O bezpieczeństwo uczestników troszczą się członkowie NS Team - grupy doświadczonych rolkarzy, do której może dołączyć każdy zainteresowany wsparciem organizacji wydarzenia. Ponadto, na trasie obecni są ratownicy medyczni, gotowi do pomocy po ewentualnych upadkach i obtarciach.

Po raz pierwszy Nightskating zorganizowano w San Francisco w 1989 r., na zamkniętej z powodu trzęsienia ziemi autostradzie. Bardzo szybko pomysł podchwyciły inne miasta, które z biegiem lat rozwinęły pomysł do obecnego kształtu. Jednymi z najliczniejszych imprez nightskatingowych są przejazdy w Paryżu i Monachium, przyciągające nawet kilkanaście tysięcy uczestników. W Polsce natomiast największe rolkarskie imprezy odbywają się w Warszawie z ok. 2 tysiącami rolkarzy, a w wielu miastach (np. Krakowie, Katowicach, Poznaniu czy Słupsku) gromadzą one co najmniej kilkaset osób.

W tym roku do grona tych miast dołącza Piaseczno. Jeśli przejazd będzie tak samo udany jak w innych polskich miastach, przerodzi się w cykl niezależnych imprez. Organizatorzy liczą również na zintegrowanie poprzez organizację przejazdu wielbicieli różnych dyscyplin wrotkarskich (m.in. jazdy szybkiej, hokeja, slalomu) i pobudzenie zapału uczestników do rozwoju kolejnych lokalnych inicjatyw związanych z 8 kółkami. Impreza odbędzie się przy wsparciu organizatorów odbywającego się następnego dnia maratonu rowerowego Mazovia MTB oraz programu Lider Animator.

Szczegóły dotyczące Nightskatingu w Polsce można znaleźć na stronie www.nightskating.org.pl

Informacja o wydarzeniu na facebook'u: https://www.facebook.com/events/653920057956575/

Zdjęcia

Zapraszamy na nasz kanał Youtube.

Ta strona używa cookies